- Advertisement -spot_img
Ana SayfaManşetOperatörler, İzmir'deki Deprem Sonrası Ücretsiz Konuşma ve İnternet Hizmeti Vermeye Başladı

Operatörler, İzmir’deki Deprem Sonrası Ücretsiz Konuşma ve İnternet Hizmeti Vermeye Başladı

- Advertisement -spot_img

Türkiye’nin önde gelen operatör şirketleri, İzmir’de yaşanan deprem sonrası bölgede bulunanların acil ihtiyaç iletişimlerini karşılayabilmeleri için kullanıcılara ücretsiz konuşma ve internet hizmeti vermeye başladı.

Bugün öğlen saatlerinde merkez üssü İzmir’in Seferihisar ilçesi açıkları olan 6,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Özellikle İzmir ve çevre illerde yoğun olarak hissedilen deprem, büyük paniğe neden oldu. Deprem sonucu bazı evlerin yıkıldığı belirtilirken, çok sayıda bina da hasar gördü.

Yaşanan deprem sonrasında sosyal medyada birçok kullanıcı, GSM operatörlerinden şikâyet etti. Aktarılan bilgilere göre İzmir’de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından telefon operatörleri bir süre çalışmadı ve yine sınıfta kaldı.

Korkutan depremin ardından Türkiye’nin önde gelen operatör şirketlerinden  Turkcell,  Türk Telekom ve Vodafone, kullanıcıların acil iletişim ihtiyaçları için hatlarına ücretsiz konuşma ve internet hizmeti tanımlanacağını belirtti.

Türk Telekom’un açıklamasında İzmir’in Seferihisar ilçesinde yaşanan deprem felaketi nedeniyle büyük üzüntü duyuyoruz. Bölgede bulunan müşterilerimize acil ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için ücretsiz konuşma ve internet yüklenecektir. Geçmiş olsun ifadeleri kullanıldı.

Deprem bölgesindeki müşterilere acil ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için ücretsiz konuşma ve internet paketi tanımlanacağı belirten Turkcell, Aydın Kuşadası deprem bölgesinde bulunan müşterilere de ücretsiz konuşma, SMS ve internet tanımlandığını bildirdi.

Vodafone’dan yapılan açıklamada ise “İzmir Seferihisar’da bulunan müşterilerimize acil iletişim ihtiyaçları için ücretsiz konuşma ve internet tanımlanmaktadır. Geçmiş olsun ifadelerine yer verildi.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Haber Başlıkları

- Advertisement -spot_img

Haber Başlıkları

- Advertisement -spot_img

376 YORUMLAR