- Advertisement -spot_img
Ana SayfaDonanımDizüstüAcer, Tasarım Ödüllü Ultra Taşınabilir Dizüstü Bilgisayarı Yeni Swift 5'i Duyurdu

Acer, Tasarım Ödüllü Ultra Taşınabilir Dizüstü Bilgisayarı Yeni Swift 5’i Duyurdu

- Advertisement -spot_img

Yeni Acer Swift 5, gelişmiş donanım özellikleri ile muhteşem bir WUXGA ekranı, ince ve hafif bir kasada bir araya getiriyor. Yöneticiler ve mobil çalışan profesyoneller için tasarlanmış dizüstü bilgisayar gücünü en yeni 12. Nesil Intel® Core™ i7 işlemci ve Intel® Iris® Xe grafik kartından alıyor.

Yeni Acer Swift 5 (SF514-56T), hareket halindeyken sorunsuz bir çalışma deneyimi isteyen profesyoneller için tasarlandı. CNC ile işlenmiş aero-uzay sınıfı alüminyum gövdesi, bu birinci sınıf dizüstü bilgisayarın 12 adede kadar çekirdeğe sahip 12. Nesil Intel® Core™ i7-1260P işlemci ile Intel® Iris® Xe grafik kartının sunduğu tüm avantajlardan yararlanmasına imkân sağlıyor. 14,95 mm inceliğinde ve 1,2 kg ağırlığında şık bir kasaya sahip Swift 5’in güçlü donanım özellikleri 8 GB çift kanallı LPDDR5 bellek ve 512 GB PCIe SSD depolama ile tamamlanıyor.

Rahat bir kullanım için tasarlanan yeni Acer Swift 5’in entegre parmak izi okuyucusu parolaya gerek kalmadan Windows Hello için gerekli kimlik doğrulamasını hızlı ve güvenli bir şekilde sağlıyor. Intel® Evo™ platformu tarafından doğrulanmış dizüstü bilgisayar, anında uyku modundan çıkma ve 10 saatlik uzun pil ömrü ile dikkat çekiyor. Cihazı sadece 30 dakika şarj ederek, 4 saatlik pil ömrü elde etmek mümkün.

OceanGlass™ dokunmatik yüzeyinde okyanusa bağlı plastikler kullanılmış olan Swift 5, bu malzemeyle aynı zamanda cihazda şık, cam benzeri bir doku ve duyarlı dokunma hissi yaratıyor. Microsoft Hassas Dokunmatik Yüzey sertifikasına sahip bu çevreci dokunmatik yüzey çoklu parmak hareketlerini de destekliyor.

Muhteşem dokunmatik ekran

Acer Swift 5, bir dizi kullanıcı merkezli özelliğe sahip muhteşem bir WUXGA (1920 x 1200) dokunmatik ekran ile geliyor. Cihaz incecik çerçeveleriyle yüzde %92,22 ekran-gövde oranı sunuyor. 16:10 en boy oranı, geleneksel 16:9 en boy oranından daha fazla dikey alan sağlarken, bu özellik kullanıcıların kaydırma yapmadan daha fazla web sayfası görebileceği anlamına geliyor. Corning® Gorilla® Glass’a antimikrobiyal madde olarak gümüş iyonların (Ag+) uygulanması sayesinde dayanıklılığı artan ekran aynı zamanda hijyen endişelerini ortadan kaldırıyor.

Acer’ın Temporal Noise Reduction (TNR) teknolojisine sahip FHD MIPI web kamerası ile düşük ışık koşullarında bile yüksek kaliteli görüntüler sunarken, yapay zekâ destekli gürültü engelleyici özellikli Acer PurifiedVoice™ teknolojisi, seslerin daha yüksek ve net olmasını sağlıyor. Dizüstü bilgisayar ayrıca daha gelişmiş bağlantı için Wi-Fi 6E desteği ile geliyor.

Gelişmiş termal ve zengin bağlantı özellikleri

Acer Swift 5, gelişmiş termal tasarımıyla en zorlu görevlerde bile sessiz çalışıyor ve ısınmıyor. Cihazın arkadan aydınlatmalı klavyesi, standart bir klavyeden ısıyı yüzde 8-10 daha fazla dışarı çıkaran bir hava girişi tasarımına sahipken, yükseltilmiş TwinAir çift fan sistemi ve D6 ısı boruları hava akışını ve termal verimliliği daha da artırıyor. Kullanıcılar basitçe “Fn+F” kısa yolunu kullanarak fanların sessiz, normal ve performans seçeneklerinde çalışmasını sağlayabiliyor. 

İnce ve hafif yapısı ile stil, güç ve taşınabilirliği bir araya getiren Swift 5, zengin bağlantı seçenekleri ile de dikkat çekiyor. İki Thunderbolt™ 4 bağlantı noktası, bir HDMI 2.1 bağlantı noktası ve iki USB 3.2 Gen 1 bağlantı noktası (bunlardan biri dizüstü bilgisayar kapalıyken bile aygıtlara güç sağlamak için kullanılabilir) sayesinde kullanıcılar istedikleri her an kesintisiz bağlantıda kalabiliyor.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Haber Başlıkları

- Advertisement -spot_img

Haber Başlıkları

- Advertisement -spot_img