- Advertisement -spot_img
Ana SayfaManşetPlayables Özelliği İle 75'ten Fazla Oyun, Doğrudan YouTube Üzerinden Oynanabiliyor

Playables Özelliği İle 75’ten Fazla Oyun, Doğrudan YouTube Üzerinden Oynanabiliyor

- Advertisement -spot_img

Platformda sunulan 75’ten fazla oyunu oynamak için YouTube’un web sitesini veya mobil uygulamalarını ziyaret etmeniz; kenar çubuğunda Playables’ı aramanız yeterli.

YouTube‘un kullanıcılara online olarak oyun oynatan girişimi Playables’ı daha önce sizlerle paylaşmıştık. Girişimin detaylarının şekillendiği dönemde Youtube da Playables özelliğini herkese açık olarak test etmeye başlamıştı. Platform, şimdi de yeni Playables oyunlarını tüm kullanıcılara sunduğunu açıkladı.

Platformda sunulan 75’ten fazla oyunu oynamak için YouTube’un web sitesini veya mobil uygulamalarını ziyaret etmeniz; ardından kenar çubuğunda Playables’ı aramanız yeterli. YouTube, oyuncuların ilerlemelerini kaydetmelerine ve yüksek puanları takip etmelerine izin vereceğini de söylüyor. Satranç ve bulmaca oyunlarından Angry Birds Showdown!, Trivia Crack ve Cut the Rope gibi daha popüler gündelik mobil oyunlara kadar 75’in üzerinde oyun arasından seçim yapabiliyorsunuz.

YouTube, ilk olarak geçen yıl YouTube Premium abonelerine Playables’ı sunarak oyun oynamaya başladı. Bu ilk aşamada çok daha az oyun vardı ve sadece nispeten sınırlı bir süre için mevcuttu, aşama bu yılın mart ayında sona ermişti.

Son dönemde birçok oyun dışı platformun oyunlarla haşır neşir olduğunu söylemek mümkün. LinkedIn kısa süre önce oldukça eğlenceli olduğu anlaşılan oyun tekliflerini kullanıma sundu. The New York Times, Hearst ve hatta Netflix bile normal hizmetlerinin bir parçası olarak oyunlar ekledi. YouTube’un ana şirketi Google bile 2019 yılında Google Stadia bulut oyun abonelik hizmetiyle oyun oynamayı denedi. Üç yıldan biraz daha uzun bir süre sonra, Google Stadia’yı 2023’te kapattı.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Haber Başlıkları

- Advertisement -spot_img

Haber Başlıkları

- Advertisement -spot_img