- Advertisement -spot_img
Ana SayfaDonanımAMD’nin Nvidia’ya Ters Köşe Yaptıracağı Yeni Nesil GPU’larının Özellikleri Belli Oldu

AMD’nin Nvidia’ya Ters Köşe Yaptıracağı Yeni Nesil GPU’larının Özellikleri Belli Oldu

- Advertisement -spot_img

AMD’nin, RDNA2 mimarisine sahip Radeon RX Gamma XT ekran kartlarının özellikleri ortaya çıktı. 7 nm mimariyle gelecek ekran kartının 26 TFLOPs güç üretmesi bekleniyor

AMD’nin yeni nesil GPU’su Radeon RX Gamma XT için yeni bilgiler ortaya çıktı. AMD’nin RDNA2 mimarisinin yeni yıldızı olacak yeni nesil ekran kartı, performansıyla büyük beğeni toplayacak gibi duruyor. 

AMD’nin yeni ekran kartı Radeon RX Gama XT, ortaya çıkan bilgilere göre 1,5 TB/sn bant genişliği, 21,2 Gigaray ve 26 TFLOPs güç üretebilen ekran kartı, aynı zamanda ışın izleme teknolojisiyle de oyuncuların ihtiyaçlarını uzun süreler boyunca karşılamayı vadediyor. 7 nm mimarisiyle üretilen RX Gama XT, 2.633 MHz hızında çalışabiliyor. AMD, yeni ekran kartında kullanılacak işlemci çekirdeklerinde TSMC’den yardım almış görünüyor. 

Tasarım

Yapılan yeni sızıntılara baktığımızda ekran kartının referans tasarımı da karşımıza çıkıyor. Görünüşe göre, yeni ekran kartının eski Navi mimarili GPU’larda görmeye alışık olduğumuz çift fanlı bir tasarımla geleceği konuşuluyor. Öte yandan AMD’nin yeni RDNA2 mimarili ekran kartları için yepyeni bir tasarıma geçeceği de konuşulanlar arasında. Ortaya çıkan görüntülerin, GPU’nun test süreci için yapıldığı düşünülüyor. 

Kaynak: https://www.webtekno.com/amd-radeon-rx-gamma-xt-gpu-ozellikleri-h89239.html

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Haber Başlıkları

- Advertisement -spot_img

Haber Başlıkları

- Advertisement -spot_img

376 YORUMLAR