- Advertisement -spot_img
Ana SayfaManşetDavalar Online Platforma Taşınıyor… Her Yıl Ekonomiye Milyonlarca Dolar Katkı

Davalar Online Platforma Taşınıyor… Her Yıl Ekonomiye Milyonlarca Dolar Katkı

- Advertisement -spot_img


Bahçeşehir Üniversitesi Siber Güvenlik Merkezi, Hukuk Fakültesi işbirliğiyle tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs nedeniyle ara verilmek zorunda kalınan adalet sisteminin kesintisiz ve güvenli işlemesini sağlayacak e-Mahkeme modelini geliştirdi

Sistemin tanıtımı ve detayları, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun katılımıyla düzenlenecek lansmanda paylaşılacak.

Ülkemizde her yıl 15 milyona yakın yeni dava açılmakta ve yıllık dava açma oranındaki artış, yüzde 8 civarında seyretmekte. Yıllık oranlardaki yüksek rakamlar, hem devlet bütçesini zorlamakta hem de iş yükünü arttırmakta. Tam da bu noktada, Bahçeşehir Üniversitesi Siber Güvenlik Merkezi’nin uzman yazılımcıları tarafından geliştirilen e-mahkeme dijital platformu, açılan davaların online platformda görülmesini sağlayacak. Duruşmalara dair tüm katılımcıların yer alacağı fiziksel mekandan bağımsız mahkemelerde; avukatlar, davacı, davalı ve davaya bakan sorumlu hakim, savcılar duruşmalara istedikleri yerden katılım sağlayabilecek.

Türkiye’nin fiziki mekan kullanmadan çalışan ilk mahkemesi olan e-mahkeme dijital platformunun tanıtılacağı lansmanda, siz değerli basın mensuplarını da aramızda görmekten memnuniyet duyarız.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Haber Başlıkları

- Advertisement -spot_img

Haber Başlıkları

- Advertisement -spot_img

376 YORUMLAR