- Advertisement -spot_img
Ana SayfaKripto ParaDogecoin rekor üstüne rekor kırıyor, 1 yılda 150 kat arttı

Dogecoin rekor üstüne rekor kırıyor, 1 yılda 150 kat arttı

- Advertisement -spot_img

Geçen yıl başlarında sadece 2 cent olan Dogecoin bugün 30 cent sınırına geldi. Sabırlı yatırımcılar önemli bir karı cebine koymuş oldu. Halen önemli alış hacmi var.

2014 yılında şaka amaçlı başlayan Dogecoin kripto parası rekorlara doymuyor. Cent tanımı ile bile ifade edilemeyen değerlerde piyasaya sürülen DOGE bugün 3000 kattan fazla artış gösterdi ve milyarlarca dolar değere sahip.

DOGE tarih yazdı

2014 yılında bir grup meraklı tarafından hayata geçirilen Dogecoin projesi aslında pek bir amaca hitap etmiyor ve eğlence amaçlıyordu. 130 milyar civarında üretilen DOGE biraz da insanların cüzdanlarında yüz binlerce veya milyonlarca coin tutarak tatmin olmasını sağlıyordu.

0.000085$ gibi çok komik bir rakamdan alıcı bulan DOGE asıl yükselişine geçen yılın ortalarında başladı. Özellikle Elon Musk’ın favori coini olduğunu açıklaması ve spekülasyona kaçan paylaşımları ile pazarın genel hareketine bağlı olarak hızlı bir yükseliş gördü.

1 cent, 5 cent, 10 cent barajlarını yıkarak geçen DOGE bugün 30 cent sınırını da geçti. 2.5TRY civarında rakamlara işlem gören DOGE ilk güne göre 3000 kattan fazla artış sağladı. 1 yıl öncesine göre ise yaklaşık 150 kat arttı. Pazar değeri ise 38 milyar dolar sınırını geçt. Yani sabırlı yatırımcıların Lambhorgini sahibi olduğunu söylemek yanlış olmaz.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Haber Başlıkları

- Advertisement -spot_img

Haber Başlıkları

- Advertisement -spot_img

376 YORUMLAR