- Advertisement -spot_img
Ana SayfaMobilİncelemeiPhone 12 Modellerinin Kutusundan Kulaklık ve Şarj Aleti Çıkmayabilir

iPhone 12 Modellerinin Kutusundan Kulaklık ve Şarj Aleti Çıkmayabilir

- Advertisement -spot_img

Ming-Chi Kuo tarafından yapılan açıklamalara göre sadece birkaç ay sonra tanıtılacak olan iPhone 12 modellerinin kutusundan kulaklık ve şarj aleti çıkmayabilir

Önümüzdeki Eylül ayıda tanıtılması beklenen iPhone 12 ailesi ile ilgili ortaya çıkan bilgileri sizlere daha önce aktarmıştık. Bugün ise Apple ile ilgili yaptığı doğru tahminler ile dikkatleri çeken ünlü analist Ming-Chi Kuo, iPhone 12 modelleri ile ilgili yeni bir iddia ortaya attı.

Ming-Chi Kuo tarafından yapılan açıklamalara göre sadece birkaç ay sonra tanıtılacak olan iPhone 12 modellerinin kutusundan kulaklık ve şarj aleti çıkmayabilir. Kutunun içinden çıkmayacak olan iPhone kulaklığı ve şarj aleti ayrı olarak satılacak. Apple’ın resmi sitesindeki fiyatlara bakacak olursak Lightning Konnektörlü EarPods 229 TLApple 12 W USB Güç Adaptörü ise 129 TL fiyat etiketi ile satılıyor.

Kuo’nun paylaştığı rapora göre kutudan kulaklık ve şarj aletini çıkarak olan Apple, bu sayede maliyetleri düşürerek iPhone 12 ailesini iPhone 11 ile benzer bir fiyattan satışa sunacak. Bu plan ile birlikte 5G ekipmanları nedeniyle artan maliyetin düşürülmesi hedefleniyor.

Bu durumun aynı zamanda çevreci bir tarafı olduğunu da ekleyelim. Kulaklık ve şarj aletinin kutudan çıkması ile birlikte kutunun ve ambalajın boyutu da önemli oranda azalacak. Lightning kablosunun kutuda yer alıp almayacağı konusunda ise henüz net bir bilgi bulunmuyor.

Maliyetleri azaltmak adına

Maliyetleri azaltmak adına kutudan kulaklığı çıkarmak genelde Çin merkezli akıllı telefon üreticileri tarafından yapılıyor. Fakat bu modellerin genelde uygun fiyatlı olduklarını o nedenle kulaklığın eksikliğinin tolere edilebileceğini de belirtelim. 

iPhone 11 ailesi ülkemizde 7 bin 299 TL‘den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu ailenin en pahalı üyesi konumundaki iPhone 11 Pro Max’in başlangıç fiyatı ise 12 bin TL. iPhone 12 ailesinin de benzer fiyatlara sahip olacağı düşünüldüğünde bu fiyatlara sahip olan modellerin kutularının içinden kulaklık ve şarj aleti çıkmaması kabul edilemez bir durum. Kulaklığın kutu içinde sunulmaması bir nebze anlaşılabilir fakat şarj aleti kadar zorunlu bir parçanın kutu içinde yer almayıp ayrı olarak satılması Apple’ı zor durumda bırakabilir.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Haber Başlıkları

- Advertisement -spot_img

Haber Başlıkları

- Advertisement -spot_img

376 YORUMLAR