- Advertisement -spot_img
Ana SayfaManşetKaspersky, Sağlık Kuruluşlarına Yönelik Siber Saldırıları Durdurma Çağrısına Katıldı

Kaspersky, Sağlık Kuruluşlarına Yönelik Siber Saldırıları Durdurma Çağrısına Katıldı

- Advertisement -spot_img

Kaspersky; sağlık merkezleri ve medikal araştırma kuruluşlarını hedef alan siber saldırıları durdurmak için dünya hükümetlerine çağrıda bulunulan bir açık mektubun imzacıları arasında yer aldı

Global siber güvenlik şirketi Kaspersky’nin CEO’su Eugene Kaspersky; hastaneler, sağlık merkezleri ve medikal araştırma kuruluşlarını hedef alan siber saldırıları durdurmak için kararlı adımlar atmak ve derhal harekete geçmek üzere, dünya hükümetlerine çağrıda bulunulan bir açık mektubun imzacıları arasında yer aldı.

Cenevre merkezli CyberPeace Institute tarafından başlatılan küresel çağrıyı dile getiren açık mektup, aynı zamanda, aralarında Nobel ödülü sahipleri, eski devlet başkanları, uluslararası organizasyon liderleri ve daha pek çok etkili ismin yer aldığı imzacılarıyla da dikkat çekiyor.

Açık mektup hakkında yorum yapan Kaspersky şu ifadeleri kullandı: COVID-19 salgınının başlangıcından bu yana, siber suçluların durumdan nasıl çıkar sağladığını sürekli olarak izliyoruz. Ne yazık ki, birçok ülkede hastaneler ve sağlık kurumlarını hedefleyen birçok siber saldırıya şahit olduk ve biz bunları terörist saldırılar olarak görüyoruz. Koronavirüs ciddi sosyal kaygılara neden olmaya devam ettiği sürece, saldırganlar da bunu kendi amaçları için kullanmaya devam edecektir. Bu pandemi boyunca tıbbi kurumlara yardımcı olmak için elimizden geleni yapıyoruz. Mart ayında sağlık kuruluşlarına, altı ay boyunca tam sürüm ücretsiz ürün lisansları verme kararı aldık. Ancak hükümetleri ve uluslararası örgütleri harekete geçmeye ve tıbbi kurumlara yönelik bu son derece zararlı ve hayati tehlikeler taşıyan saldırıları durdurmak için mümkün olan her şeyi yapmaya çağırıyoruz.”

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Haber Başlıkları

- Advertisement -spot_img

Haber Başlıkları

- Advertisement -spot_img

376 YORUMLAR