- Advertisement -spot_img
Ana SayfaManşetMetaverse Yolunda “Çocuk Ve Yeni Medya Sempozyumu” Başlıyor

Metaverse Yolunda “Çocuk Ve Yeni Medya Sempozyumu” Başlıyor

- Advertisement -spot_img

Dijital dünyada yaşanan hızlı teknolojik gelişmelerin çocuklara ve geleceğe etkilerinin Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, alanında uzman akademisyen ve uygulayıcıların katılımıyla masaya yatırılacağı “Çocuk ve Yeni Medya” Sempozyumu başlıyor. 

Beykoz Belediyesi ve Uluslararası Hakların Korunması ve Eğitim Derneği (HAK-EDER)  işbirliğiyle düzenlenecek sempozyum, her geçen gün yeni medyanın olumlu/olumsuz etkilerine daha fazla maruz kalan çocukların durumunu, aile ve toplum ölçeğinde ve güncel akademik çalışmalarla gözler önüne sermeyi amaçlıyor.  

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Marmara Üniversitesi ve Türk-Alman Üniversitesi’nin katkı verdiği sempozyum,  çocukların yeni medyayla etkileşiminin bugüne ve geleceğe etkilerini ortaya koyarken yeni medyanın olumlu yönlerinden yararlanmak, geçmişten günümüze gelen değerlerle sentezlemek isteyenlere de çözüm önerileri sunacak. 

Sağlıklı bir gelecek nesil için toplumsal olarak hareket etme sorumluluğu ve bilinciyle gerçekleştirilen buluşmada akademisyenler tarafından sunulacak bilimsel tebliğler, sosyal medya mecralarında çocuk haklarının korunmasına yönelik yeni hukuki düzenlemelere de kaynak teşkil edecek.

Hukuktan, Eğitime Çok Yönlü Buluşma 

28 Mayıs 2022 Cumartesi günü 09:00-17:00 saatleri arasında çevrimiçi olarak, Prof. Dr. Edibe Sözen, Prof. Dr. Ali Büyükaslan ve Prof. Dr. Nail Yılmaz gibi alanında yetkin isimlerin yönetiminde yapılacak oturumlarda,  çocukların yeni medyayla etkileşimi hukuktan, eğitime ve manevi değerlere kadar çok yönlü ele alınacak.  

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın devlet hizmet ve politikaları hakkında bilgi vereceği buluşmanın açılışında, sempozyum başkanları, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve HAKEDER Yönetim Kurulu Başkanı Leman Yenigün de birer konuşma yapacak. 

Çalıştay, Çözüm Üretecek  

Sempozyumda ele alınan konulardan önceliği olan ve önemsenen konular ile sorun olarak belirtilen konulara çözümler üretmek ve aynı zamanda ilgili bakanlıklar ve üniversitelerle konuyu detaylandırmak amacıyla buluşma sonrasında bir de çalıştay düzenlenecek. 

Çalıştay ise sempozyum oturum başkanları ve panelistlerin yanı sıra sempozyum bilim kurulu üyeleri ve sempozyum temalarındaki konularda yetkin davetlilerin katılımı ile 22 Haziran 2022 tarihinde gerçekleşecek. 

“Çocuk ve Yeni Medya Sempozyumu” ve çalıştay sonunda, bilimsel tebliğlerle çalıştay sonuçlarının yer aldığı bir de kitap yayınlanacak. 

PROGRAM:

Tarih: 28 Mayıs 2022 Cumartesi

Saat: 09:30 -10:15

Yer: LİMAK EURASIA LUXURY HOTEL (Rüzgarlıbahçe Mah. ŞHT. Sinan Eroğlu Cad. No:5 Beykoz/İstanbul)

(Açılış ve Protokol Konuşmaları) 

Saat: 10:30 

(Sempozyum Oturumları Başlangıcı)

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Haber Başlıkları

- Advertisement -spot_img

Haber Başlıkları

- Advertisement -spot_img