- Advertisement -spot_img
Ana SayfaDonanımOPPO'dan Start-up'lara Öneriler

OPPO’dan Start-up’lara Öneriler

- Advertisement -spot_img

OPPO, girişimcilere teknoloji start-up’larının varlıklarını sürdürmelerinde ihtiyaç duyacakları desteği vermek için OPPO Research Institute Innovation Accelerator programını tanıttı.

Dünyanın önde gelen lider akıllı ürün markası OPPO, kısa bir süre önce girişimcilere teknoloji start-up’larının varlıklarını sürdürmelerinde ihtiyaç duyacakları desteği vermek için OPPO Research Institute Innovation Accelerator’ı tanıttı. Dünyanın her yerinde sunulan yenilikçi teknoloji tekliflerini arayan bu program, teknolojinin faydalarını daha fazla insana ulaştırmak için, dünya çapındaki teknoloji profesyonellerini ve yenilikçileri güçlendirmeyi, onlara ilham vermeyi amaçlıyor.

Start-up’lar kendilerini nasıl konumlandırabilir?

Pandemi her alanda çeşitli dijital teknolojilere olan bağımlılığımızı hızlandırdı. Dijital sağlık ve erişilebilirlik teknolojileri başlıklı iki alan, özellikle uzun vadeli bir perspektiften bakıldığında büyük önem kazandı. Aktif olarak bu alanlarla ilgilenen OPPO, kaynaklarını yalnızca bu başlıklar altındaki sorunlara çözüm üretmek için kullanmakla kalmıyor, aynı zamanda bu konulardaki hedefleri paylaşmak ve diğer şirketleri de bu yönde güçlendirmek için çalışıyor.

OPPO’nun dijital sağlık ve erişilebilirlik teknolojileri alanlarındaki en büyük başarılarından bazıları, ileri yaştaki kullanıcıları hedefleyen ürünlerinde ve bunların özelliklerinde görülüyor. Yaş aldıkça hem kullanımı kolay hem de sadeleşmiş kullanıcı arayüzlerine ve anlaşılması kolay dijital ürünlere ihtiyacımız artıyor. Bunu dikkate alan OPPO, Basit Mod, Ekran Paylaşımı gibi ileri yaştaki kullanıcılar için tasarlanmış birçok özellik geliştirdi. Piyasaya sunulmasıyla kullanıcıların çok büyük bir çoğunluğundan olumlu geri bildirimler alan bu özellikler, ileri yaştaki nüfusun teknolojiyi kullanırken karşılaştığı genel zorlukların birçoğunun çözülmesine yardımcı oldu.

Start-up’ların finansman dışında hangi desteklere ihtiyacı var?

Bir şirketin doğru ortağı bulması çok önemli. OPPO, yeni ürün sunacağı zaman, şirketin geliştirme ekibi, toplumun daha geniş kesiminden destek, bilgi ve ilham almayı hedefleyen yeni bir start-up zihniyetiyle çalışıyor. Örneğin OPPO, renk körlüğünde ‘gerçek’ renkleri sunma projesine rehberlik etmesi için Zhejiang Üniversitesi’nde renk biliminde uzmanlaşmış Profesör Luo Ming ile yakın çalışmalar yürüttü. Profesör Luo’nun talimatları, ekibin ColorOS üzerinde Farnsworth Munsell Hue Renk Testini uygulayacak algoritmalar geliştirmesine imkan verdi. Bu adım, Color Vision Enhancement özelliğinin kısa sürede geliştirilmesini ve renk körlüğü yaşayanların diğer herkesle aynı dijital deneyimin keyfini çıkarmasını sağladı.

Ortaklarının çok çeşitli projelere sunduğu paha biçilmez desteklerin farkında olan OPPO, aynı zamanda kendisinin de başka girişimlere ortak olabileceğini umuyor. Research Institute Innovation Accelerator’ı bu hedefle kuran OPPO, teknoloji yenilikçilerinin toplumun karşı karşıya olduğu en büyük sorunlardan bazılarına çözümler geliştirmesine yardımcı olmayı hedefliyor. 

Şirket dışından iyi bir ortak, start-up ekibine hangi değerleri katabilir?

Start-up projeleri, özellikle finansman aldıktan sonra, dışarıdan bir ortak ile muazzam katma değerler sunabiliyor. OPPO, 2021’de işitme desteği girişimi olan Voibook ile bir ortaklık başlattı. Ürününün geliştirilmesi için, Voibook’un büyük miktarda gerçek insan ses kaydına erişmesi gerekiyordu. Sesli asistan Breeno’nun büyük kullanıcı tabanından yararlanan OPPO, ‘Urban Voice Bearer’ kampanyasının bir parçası olarak gerçek kullanıcı ses verilerini karşılıklı izin mutabakatıyla toplamaya başladı. Kampanya sadece Voibook uygulamasının ihtiyaç duyduğu ses verilerini elde etmeye yardımcı olmakla kalmadı, aynı zamanda şirketin ürünleri ve amacı hakkında toplumdaki farkındalığın artmasını da destekledi. Bugün OPPO ve Voibook, geliştirilen teknolojinin OPPO Air Glass’ta sesten metne çeviri sağlamak için nasıl kullanılabileceğinin yollarını daha etkin araştırıyor. Bu çözüm, işitme güçlüğü çekenlerin herhangi bir engel olmadan daha özgürce iletişim kurmasına yardımcı oluyor. 

Dünya sorunlarının çözümüne yardım etmeleri konusunda start-up’ları onlara yakın bir anlayışla destekleyen OPPO, teknolojik inovasyonları, sosyal kalkınmada güçlü bir kaldıraç olarak görüyor ve dünyayı daha mutlu bir yer haline getirmenin bir yolu olarak inovasyonlardan destek almayı hedefliyor. 

Dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için teknolojiyi kullanan tüm yenilikçiler ve start-up’ların başvurabileceği OPPO Research Institute Innovation Accelerator 30 Haziran’a kadar başvurulara açık olacak. Daha fazla bilgi edinmek, için www.oppo.com/en/proposal web sitesini ziyaret edebilirsiniz

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Haber Başlıkları

- Advertisement -spot_img

Haber Başlıkları

- Advertisement -spot_img