- Advertisement -spot_img
Ana SayfaManşetCBOT Uluslararası Fintech Yarışmasında Finale Kalan 10 Şirket Arasında Yer Aldı!

CBOT Uluslararası Fintech Yarışmasında Finale Kalan 10 Şirket Arasında Yer Aldı!

- Advertisement -spot_img

Türkiye’nin lider yapay zeka şirketi CBOT “Financial NewTech Challenge 2020”de bankacılık kategorisinde finale kalan 10 şirket arasında yer aldı.

Türkiye’nin lider yapay zeka şirketi CBOT, Avrupa merkezli global bankacılık organizasyonu EFMA ile uluslararası danışmanlık şirketi Capgemini’ın birlikte düzenlediği “Financial NewTech Challenge 2020”de bankacılık kategorisinde finale kalan 10 şirket arasında yer aldı. Bankacılık, ödemeler ve varlık yönetimi kategorilerinde en yenilikçi fintechlerin ve en ilham verici Banka + Fintech işbirliği projelerinin ödüllendirileceği yarışmaya dünya genelinde 200’den fazla fintech şirketi başvurdu.

Finansal teknoloji alanında hayata geçirdiği diyalog bazlı yapay zeka çözümleriyle dikkat çeken ve Türkiye’de özel sermayeli bankalarda %43 penetrasyon oranına ulaşan CBOT da bu önemli yarışmada finalistler arasında yer alıyor. CBOT’un bu yarışmada ilk 10’da yer alması, diyalog bankacılığı gibi, geleceği yönlendirecek çok önemli bir alanda ortaya koyduğu başarılı uygulamaları ile uluslararası düzlemde de kabul gördüğünün bir göstergesi.

Tüm dünyada fintech sektöründe ilgiyle takip edilen yarışmada projeler özgünlük, iş potansiyeli, yaratacağı etki ve wow faktörü olmak üzere 4 ana konuda değerlendiriliyor. Yarışmada kısa listelerin açıklanmasının ardından bir sonraki aşamada halk oylaması ve bağımsız jüri değerlendirmesi gerçekleşecek. Oy kullanmak isteyenler belirlenen son tarih olan 27 Mart’a kadar https://www.fintechvisor.com/financial-newtech-challenge-2020 adresinden kayıt olarak oylama sürecine dahil olabiliyor.Yarışmanın kategori birincileri 28 Mayıs’ta açıklanacak ve Ekim ayında Madrid’te gerçekleşecek “Efma Bank + FinTech” konferansında, geliştirdikleri yenilikçi çözüm ve uygulamaları katılımcılara sunma imkanı bulacak.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Haber Başlıkları

- Advertisement -spot_img

Haber Başlıkları

- Advertisement -spot_img

376 YORUMLAR