- Advertisement -spot_img
Ana SayfaİnternetPera Öğrenme, Babalar Günü’nü Özel Bir Sanat ve Tasarım Oyunuyla Kutluyor: “Renk,...

Pera Öğrenme, Babalar Günü’nü Özel Bir Sanat ve Tasarım Oyunuyla Kutluyor: “Renk, Soru, Aksiyon!”

- Advertisement -spot_img

Pera Öğrenme, Babalar Günü’nü eğlenceli bir oyunla kutluyor. Çocukların bu özel günü yaratıcı bir etkinlikle geçirmelerini amaçlayan “Renk, Soru, Aksiyon!” adlı oyun, 21 Haziran’da Pera Müzesi Instagram sayfasından takip edilebilir

Pera Müzesi Öğrenme Programları, çocukların özel günleri evde sanatla iç içe kutlayabilmeleri için etkinlikler düzenlemeye devam ediyor. Babalar Günü’ne özel hazırlanan “Renk, Soru, Aksiyon!” adlı etkinlikte çocuklar ebeveynleriyle birlikte sanat eserlerinin renkli dünyasını keşfe çıkarken aynı zamanda oyunun kurgusuna da tasarımlarıyla katkıda bulunup yaratıcılıklarını geliştirecekler.

Pera ogrenme, Babalar gununu ozel Bir Sanat ve Tasarim Oyunu

Sanat ve oyun bir arada…

Oyunda malzeme olarak, her evde rahatlıkla bulunan beyaz kağıt, makas ve keçeli kalem kullanılacak. Tasarımlarını detaylandırmak isteyen çocuklar, Pera Müzesi internet sitesinden soru kartları, aksiyon kartları ve sorularla ilgili bilgileri de indirebilecek.

İlk olarak, Suna ve İnan Kıraç Vakfı koleksiyon sergilerinden ilhamla soru kartlarını birlikte hazırlayan çocuklar ve ebeveynler, oyuncuları harekete geçirecek aksiyon kartlarını da tasarladıktan sonra, renkli boyalar ve kalemlerle oyunun ilerleme yolunu şekillendirecekler.

“Renk, Soru, Aksiyon!” oyununun detayları, 21 Haziran’da Pera Müzesi Instagram sayfasında yayınlanacak. Pera Öğrenme ekibi, etkinliğe katılan çocukları, oyun tasarımlarını ve eğlenceli anlarını #PeraÖğrenme etiketiyle sosyal medyada paylaşmaya davet ediyor.

Suna ve İnan Kıraç Vakfı Çevrimiçi Koleksiyon Sergileri

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Haber Başlıkları

- Advertisement -spot_img

Haber Başlıkları

- Advertisement -spot_img

376 YORUMLAR