- Advertisement -spot_img
Ana SayfaİnternetTürk Telekom Upload Hızlarını Artırmak İçin Düğmeye Bastı

Türk Telekom Upload Hızlarını Artırmak İçin Düğmeye Bastı

- Advertisement -spot_img

Türk Telekom Upload hızlarını artırarak Koranavirüs nedeniyle evinden çıkamayan kullanıcılara büyük bir güzellik yapmış durumda

Peki, Türk Telekom Upload hızları ne kadar artırdı? İşte bu sorunun cevabı yine Türk Telekom’dan geldi. Geçtiğimiz saatlerde basın açıklaması yapan firma upload hızlarını 2 katına çıkardığını ilan etti. Gün içerisinde kullanıcılardan gelen bilgilere göre böyle bir artış söz konusuydu. Fakat firma akşam saatlerinde yaptığı açıklama ile bu artışa resmiyet kazandırdı.

Türk Telekom Abonesi Olmasanız Bile Hızınız Artabilir 

Evden çalışan sayısının arttığı bu günlerde eğitimin de İnternet üzerinden veriliyor olması trafiğin bir hayli arttığını gösteriyor. Geçtiğimiz hafta yapılan Türk Telekom basın toplantısında yöneticiler Türkiye İnternet trafiğinin yüzde 30 arttığını belirtmişti. Türk TelekomUpload hızlarını arttırarak sayfaya erişim sürelerini de arttırmış durumda.

Bu yeni hızlardan yararlanmak için sadece Türk Telekom müşteri olmanıza gerek yok. Eğer Türk Telekom müşteri değil fakat Türk Telekom altyapısını kullanan internet servis sağlayıcılardan hizmet alan fiber ve VDSL kullanıcısı iseniz sizin Upload hızınız da 2 kat artacak demektir.

Türk Telekom Upload Hızı Artırımı için ADSL Kullanıcıları Çok fazla Bir Artış Beklemesin

Ama şunu belirtmemizde fayda var ADSL kullanıcılarının upload hızı 2 kat artmayacak. Çünkü ADSL kullanıcılarının upload hızı sistemsel zorunluluklar gereği ile 3.3 Mbps ile sınırlı. Hemen üzülmeyin belki de sizinde fiber veye VDSL’e geçiş yapma zamanınız gelmiştir.

Bu kampanyanın bir sınırı olduğunu da belirtmemde fayda var. Türk Telekom Upload hızlarını iki katına çıkarsa da bu hızlar 1 Haziran 2020 tarihine kadar kullanılabilecek. Ardından kullanıcıların upload hızları tarifelerinde belirtilen değerler geri dönecek.

Geçtiğimiz hafta Türk Telekom’un basın toplantısında Genel Müdür Ümit Önal şöyle bir ifade kullanmıştı: “Taşın altına elimizi koyacağız”. Böylece Önal’ın açıklamasının sonrasında neler yapılabileceğini de görmüş olduk diyebiliriz.

Teşekkürler Türk Telekom. Bu hızlar 1 Haziran’dan sonra da devam etsin lütfen.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Haber Başlıkları

- Advertisement -spot_img

Haber Başlıkları

- Advertisement -spot_img

376 YORUMLAR