- Advertisement -spot_img
Ana SayfaManşetWhatsApp, Kaybolan Mesajlar Özelliğini Yeni Eklentilerle Geliştirmeye Devam Ediyor

WhatsApp, Kaybolan Mesajlar Özelliğini Yeni Eklentilerle Geliştirmeye Devam Ediyor

- Advertisement -spot_img

WhatsApp, geçtiğimiz kasım ayı içinde kullanıcılara yeni bir özellik duyurmuştu. Kaybolan mesajlar olarak isimlendirilen bu özellik ile herhangi bir sohbetteki mesajlar 7 gün sonra otomatik olarak siliniyordu. Bu özellik herkesin kullanımına açılacak.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp‘a yeni bir özellik gelmişti. Geliştiriciler tarafından yapılan açıklamalara göre bu özellik, “Kaybolan Mesajlar” olarak isimlendiriliyor ve farklı uygulamalardan alıştığımız kaybolan mesaj/medya özelliğinden biraz daha farklı çalışıyordu.

Aslına bakacak olursak “kaybolan gönderiler”, ilk olarak Snapchat‘le hayatımıza girdi. Platformun popülerleşmesi üzerine harekete geçen Facebook, kendi hizmetlerinde de bu tür özellikler sundu. Bugün WhatsApp, Facebook ve Instagram’da kullanılabilen hikaye özelliği, bunun en net örneği. WhatsApp’ın kaybolan mesajlar özelliği ise doğrudan sohbet içeriğine odaklanıyor. Bu sayede kullanıcılar, mesajlarını tek tek silmek durumunda kalmıyorlar.

WhatsApp “Kaybolan Mesajlar” özelliği böyle görünüyor

Bugüne dek yayınlanan kaybolabilen gönderi özelliğinde gönderilerin silinip silinmemesiyle ilgili herhangi bir kontrolümüz bulunmuyordu ve gönderiler genelde 24 saat içerisinde yok oluyordu. Ancak WhatsApp’ın kaybolan mesajlar özelliğinde sohbet içerikleri 24 saat değil, 7 gün sonra siliniyor. Kullanıcılar, kaybolan mesajlar özelliğinde mesajların hangi süre zarfında silineceğine karar veremeseler de özelliği kapatıp açma hakkına sahip oluyor.

WhatsApp tarafından yapılan açıklamalara göre kaybolan mesajlar özelliği 2020 yılı Kasım ayı içerisinde kullanıcıların hizmetine sunulmuştu. Üstelik hem Android hem de iOS kullanıcıları, WhatsApp’ın kaybolan mesajlar özelliğini deneyimliyordu. 

Android WhatsApp uygulamasının en son beta sürümünde ise iki seçenek arasında seçim yapılması mümkün oluyor, ayrıca grup sohbetlerinde yönetici olmayan kişiler de kaybolan mesaj atabiliyor. Özelliği şu anda deneyimlemek için beta katılımcısı olmak gerekiyor.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Haber Başlıkları

- Advertisement -spot_img

Haber Başlıkları

- Advertisement -spot_img

376 YORUMLAR