- Advertisement -spot_img
Ana SayfaDonanımEn Yeni Precision Kule Tipi İş İstasyonu AMD Ryzen Threadripper PRO Kullanıyor

En Yeni Precision Kule Tipi İş İstasyonu AMD Ryzen Threadripper PRO Kullanıyor

- Advertisement -spot_img

Precision 7865 Tower, AMD destekli Precision iş istasyonunda performans ve bilgi işlem gücünü birleştiriyor

Dell Precision, 25. yıl dönümünde, en güçlü iş istasyonlarını piyasaya sürmeye devam ediyor. Dell, bu yılın başlarında piyasaya sürdüğü mobil iş istasyonunun ardından geçtiğimiz ay yeni Precision 7000 Serisini duyurdu. Tüm bunlar, yalnızca son teknolojileri sunmakla kalmıyor, Precision 7000 Serisi mobil iş istasyonları aynı zamanda, DDR5 bellek için yeni bir endüstri standardı olacağı tahmin edilen yeni bir özellikle dikkat çekiyor.

Precision 7865 Tower, AMD’nin  Ryzen™ Threadripper™ PRO 5000 WX Serisi işlemcilere sahip bir  Precision sistemi olarak öne çıkıyor. İster gişe rekorları kıran bir animasyon film yaratın, ister trend belirleyen AR girişimleri geliştirin veya büyük veri setlerini analiz edin, bu profesyonel iş istasyonu güç, esneklik ve güvenilirliği tek bir sistemde bir araya getiriyor.

Yeni Precision 7865 Tower ile tanışın 

Günümüzün oyun kuralı; daha kısa sürede, daha fazlasını, daha sorunsuz bir şekilde yapmak… Precision 7865’le gelen bu yeni yüksek performans, en yeni AMD Ryzen™ Threadripper™ PRO işlemcilerle desteklenen zorlu profesyonel uygulamalar için tam spektrumlu bir performans anlamına geliyor. Zorlu, çok uygulamalı iş yükleri için maksimize edilmiş Precision 7865 Tower, kullanıcıların yoğun, karmaşık iş akışlarını daha verimli bir şekilde yönetmelerini sağlıyor. Saat hızı (bilgisayar destekli tasarım gibi etkileşimli iş akışları için önemli) ile hesaplama gücünü (görselleştirme veya simülasyon gibi iş akışları için gerekli) bir araya getiren Precision 7865 Tower, veri bilimi, mühendislik, grafik tasarım, görüntüleme ve VR ve AI girişimlerine güç sağlıyor.

Birçok farklı iş akışlarıyla çalışan mühendisler, mimarlar, yaratıcılar ve tasarımcılar için tasarlanan Precision 7865 Tower, 64’e varan çekirdekli işlemci, 56 TB’a kadar depolama, opsiyonel Thunderbolt™ 3, RMT Pro ile 1 TB’a kadar DDR4 ECC bellek ve eksiksiz bir profesyonel grafik kartı paketine (32 GB’a kadar AMD Radeon™ Pro W6800 veya 48 GB’a kadar NVIDIA RTX A6000 grafik kartı) sahip. Precision 7865 Tower, performanstan ödün vermeden aynı anda hem oluşturmanıza hem görselleştirmenize olanak tanıyor.

Daha fazla güç daha fazla ısınmaya sebep olur. Bu nedenle yeni tasarlanan şasi, kritik bileşenler için özel hava kanallarını destekleyen altıgen bir havalandırma yapısına sahip. Bu hem termal verimliliği hem de akustik performansı artırıyor, yani sistem sorunsuz ve sessiz çalışırken siz de işinize odaklanabiliyorsunuz. Bunların tamamı, Precision 7820 Tower’dan %14 daha küçük bir kasada bir araya getirilmiş durumda.

Dell’in servis verilebilirlik konusundaki uzun süreli ve sürekli gelişen sorumluluğu, kullanıcılar açısından Precision 7865 iş istasyonu için de geçerli olacak. Servis verme ve yükseltme işlemleri, uygun ön ve yan erişimle daha basit hâle getirilmiş durumda. İç tarafa bakıldığında, güç talepleri arttıkça bellek, depolama veya grafik kartlarını yükseltmeyi daha kolay hâle getiren aletsiz iç tasarım ve organize, renk kodlu bileşenler görülüyor. Gelecek odaklı hareket eden Dell mühendisleri, yalnızca günümüzün performans ihtiyaçlarını karşılamak için değil, aynı zamanda bunları kullanan profesyonellerle birlikte büyümek ve gelişmek için yükseltilebilirliğe ve ölçeklenebilirliğe öncelik veriyor.

Görev açısından kritik olan güvenilirlik, ileri deneyimle buluşuyor

Çeşitli uygulamalarda ve çok kanallı iş akışlarında performans ve verimliliğin her zaman en yüksek seviyede olması gerektiğinden, güvenilirlik ve güvenlik hayati önem taşıyor. Zorlu testler ve karşılaştırmalı değerlendirmelerle desteklenen profesyonel yazılım sertifikasyonları, uygulamaların optimize edilmesini ve tamamen işlevsel olmasını sağlamaya yardımcı oluyor. Bu sayede alanında lider film ve video teknolojisi şirketi Blackmagic Design da dâhil olmak üzere pek çok seçkin iş ortağı, özel ve genişletilmiş bir kullanıcı deneyimi sunabiliyor.

Blackmagic Design’ın Başkanı Dan May konuyla ilgili olarak “Daha amatör film yapımcılarından büyük stüdyolara kadar uzanan yelpazede pek çok müşterinin giderek daha kompleks ve yüksek çözünürlüklü video iş akışlarıyla DaVinci Resolve Studio’yu kullandıklarını görüyoruz. Yaratmak için ihtiyaç duydukları teknoloji, güçlü olduğu kadar güvenilir de olmalı. AMD’nin Ryzen Threadripper PRO’suna sahip yeni Precision 7865 Tower, yüksek performans ve kompleks hesaplama sağlayarak müşterilerimize Blackmagic Design Resolve Studio’yu çalıştırmaları için güçlü ve konfigüre edilebilir bir sistem sunuyor” dedi.

Ayrıca Dell Optimizer for Precision yazılımı, çalışma tarzınızı öğrenmek ve ihtiyaçlarınıza yanıt vermek için yapay zekâyı kullanarak uygulama performansını, özel raporlamayı ve analitiği otomatik olarak iyileştirip sistemi daha akıllı hâle getiriyor.

Precision 7865 Tower, makinenin içine erişmeyi kolaylaştıran ince düşünülmüş bir tasarıma sahip. Yetkisiz girişleri algılayan kilitlenebilir kasa, makinenin güvenliğini sağlamaya yardımcı oluyor. TPM 2.0 (Güvenilir Platform Modülü) ve kendi kendini şifreleyen sürücüler, hassas verilerin, fikrî mülkiyetin ve gizli projelerin korunmasına yardımcı olmak için kullanıcıların güvenebileceği kapsamlı bir çözüm oluşturuyor. Kullanım kolaylığını artıran bir başka özellik olarak karşımıza çıkan USB Type-C ve A portları, kule tipi kasanın ön kısmına uygun şekilde yerleştirilmiş durumda, ayrıca taşıma kulpları kasayı gerektiğinde kolay taşınabilir hâle getiriyor.

Çeşitli çalışma ortamlarına ve ekiplere uygun çözümler sağlamaya odaklanarak geliştirilen Precision 7865 Tower, yüksek ağ bağlantı hızları (1Gb ve 10Gb) sunarak evden çalışmayı destekliyor ve birden fazla kullanıcının sanal olarak tek bir iş istasyonu üzerinde çalışmasına olanak tanıyor. AMD Gelişmiş Yönetim sayesinde Precision 7865, güvenli bant dışı ve uzaktan yönetim sağlayarak BT yöneticilerine, çalışanların lokasyon bağımsız olarak istedikleri yerden çalışabilme ihtiyaçlarını destekleme yeteneği kazandırıyor.

Dell Precision 7865 Tower, bu yaz tüm dünyada satışa sunulacak ve fiyatları da yakın bir tarihte açıklanacak. 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Haber Başlıkları

- Advertisement -spot_img

Haber Başlıkları

- Advertisement -spot_img