- Advertisement -spot_img
Ana SayfaGelecekGoogle, Türkiye’de Şirket Kurabilir!

Google, Türkiye’de Şirket Kurabilir!

- Advertisement -spot_img

Google’ın son zamanlardaki tüm operasyonları için Türkiye’de şirket kurmasına yönelik iddialara dair şirket tarafından bir açıklama geldi. Google, Türkiye’de bir şirket kurma iddialarını sosyal medya düzenlemesiyle alakalı olduğunu ve bu gibi bir haberin gerçeği yansıtmadığını dile getirdi.

Girişimci ve yazar Fatih Güner tarafından ortaya atılan ve kısa bir süre içerisinde gündem olan bu iddia, kısa bir süre içerisinde ülkemizde büyük bir heyecana vesile olmuştu. Bununla beraber Temmuz ayında kabul edilen sosyal medya düzenlemesi ile alakası olduğu düşünülen bu operasyona yönelik Dev şirket Google’dan bir açıklama geldi.

Türk İnternet’in Google şirketinden talep ettiği açıklamalara göre, dev şirket sosyal medyada da oldukça büyük heyecanla karşılanan bu konuya açıklık getirdi. Google firması açıklamalarında:

“2006 yılından beri İstanbul’da kurulu bulunan Google Reklamcılık ve Pazarlama Ltd. Şti. (‘Google Reklamcılık’) olarak yurtdışında yerleşik Google şirketleri tarafından sağlanan hizmetlerin Türkiye’de tanıtımı ve pazarlanmasına yönelik çalışmalar yapmaktayız.

Bugün medyada yer alan ve 5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun’da yapılan güncel değişiklikler sebebiyle Google’ın Türkiye’deki operasyonlarında değişikliğe gitmeye karar verdiği yönündeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

Söz konusu haberler, Google’ın reklam hizmetlerinin sunumuyla ilgili olarak 2021 yılında yapmayı planladığı bazı yapısal değişikliklerin yanlış anlaşılarak yayılmasına dayanmaktadır. Konunun 5651 sayılı Kanun’da yapılan değişiklikler ve sosyal medya düzenlemeleriyle bir ilgisi bulunmamaktadır. Sözlerine yer verdi. Öte yandan Google’ın açıklamasına göre 2021 yılında gerçekleştirilmesi planlanan bazı projelerin, bu süreçte oldukça yanlış anlaşıldığını getirdi.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Haber Başlıkları

- Advertisement -spot_img

Haber Başlıkları

- Advertisement -spot_img

376 YORUMLAR