- Advertisement -spot_img
Ana SayfaManşetUiPath ile Microsoft’un entegrasyona dayalı iş birliği iş süreçlerini kolaylaştıracak

UiPath ile Microsoft’un entegrasyona dayalı iş birliği iş süreçlerini kolaylaştıracak

- Advertisement -spot_img

Lider kurumsal otomasyon ve yapay zeka yazılım şirketi UiPath, Inc. (NYSE: PATH), UiPath İş Otomasyon Platformu ile ‘Copilot for Microsoft 365’ arasında entegrasyona dayalı iş birliğine gittiğini duyurdu.

Bu entegrasyon ile iki şirketin ortak müşterileri, UiPath ile daha fazla bilgi işini otomatikleştirip, son kullanıcı deneyimini geliştirecek.

UiPath İş Otomasyon Platformu, müşterilerin yapay zekâ destekli otomasyonlarla üretkenliği artırmalarını, kullanıcı deneyimlerini dönüştürmelerini ve daha hızlı yenilik yapmalarını sağlıyor. Copilot for Microsoft 365 ve Microsoft Teams için ilk ekosistem ortaklarından biri olan UiPath, entegrasyona sağlanan eklenti ile iki kurumun ortak müşterilerinin, UiPath kurumsal sınıf otomasyon yeteneklerine ulaşmalarını, ayrıca Copilot for Microsoft 365, Teams, UiPath Autopilot™ veya kendi özel copilot benzeri deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyor. Müşteriler ayrıca uçtan uca iş süreçlerini otomatikleştirmek için bir bilgi tabanı olarak Microsoft 365 Graph’tan ve UiPath otomasyonlarının yanı sıra belge anlama modellerinden yararlanabilecekler.

UiPath CPO’su Graham Sheldon, “Microsoft ile iş birliğimiz potansiyel olarak milyonlarca Microsoft kullanıcısının UiPath’in GenAI ve özel yapay zekâ modellerine erişmesine olanak tanıyor. Bu iş birliği ayrıca Microsoft Copilot’un otomasyon gücünü artırmak üzere UiPath otomasyonlarına entegre edilmesi anlamına geliyor. Uçtan uca otomasyon platformumuz aracılığıyla her çalışanın süreçleri otomatikleştirmesini, her geliştiricinin daha zengin kullanıcı deneyimleri üretmesini ve herhangi bir işletmenin yapay zekâ ve otomasyonla dönüştürülmüş dijital çalışma alanlarını desteklemesini sağlıyoruz, böylelikle başarıyı hızlandırıyoruz” dedi.

Copilot for Microsoft 365 ve Teams, her gün dünyanın dört bir yanında Microsoft 365 uygulamalarını kullananlara güçlü yeni GenAI özellikleri sunuyor. Microsoft 365 for Copilot, kullanıcıların Microsoft 365 Graph içinde depolanan bilgileri analiz etmesini, iç görü kazanımını ve görevler üzerinde iş arkadaşlarıyla iş birliği yapmasını kolaylaştırıyor.

Microsoft Teams Ekosistemi Ürünlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Srini Raghavan, “UiPath İş Otomasyon Platformu’nun Microsoft Copilot ile entegrasyonu, Microsoft 365 kullanıcılarının UiPath otomasyonlarını doğrudan Copilot for Microsoft 365 üzerinden keşfetmelerine ve çalıştırmalarına olanak tanıyor. Entegrasyon iş birliğimiz, Microsoft Copilot ile daha üretken ve yaratıcı olan çalışanların yeni bir çalışma çağına geçmeleri anlamına geliyor” dedi.

UiPath eklentisi ve Copilot for Microsoft 365 entegrasyonu, ortak müşterilerin iş süreçlerini iş arkadaşlarıyla doğrudan Teams içinde otomatikleştirmelerini sağlıyor. Müşteriler, işlev veya sektöre özel görevler için oluşturulmuş otomasyonların yanı sıra yaygın ve tekrarlayan görevleri tamamlayan otomasyonları çalıştırmak için önceden oluşturulmuş bir otomasyon kitaplığına erişebiliyorlar. Kullanıcılar ayrıca kendi şirketlerinin geliştirdiği otomasyonları da keşfedip çalıştırabiliyorlar.

Örneğin kredi memurları artık kredi taleplerini doğrudan Teams üzerinden, sadece alınan kredi başvurularının bir özetini isteyip, UiPath‘ten onaya gönderebiliyorlar; Müşterileri için gerekli geçmiş kontrollerini yapmasını talep edip, e-posta iletişimini yönetip, hatta süreci tamamlamak üzere fiyatları kesinleştirmek için dijital imzalar atabiliyorlar.

UiPath ve Microsoft Copilot entegrasyonu hakkında daha fazla bilgi edinmek için demo sayfasını ziyaret edebilirsiniz. UiPath’in Autopilot ile nasıl yeni nesil kullanıcı deneyimleri yarattığı hakkında daha fazla bilgi edinmek için linki ziyaret edebilirsiniz.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Haber Başlıkları

- Advertisement -spot_img

Haber Başlıkları

- Advertisement -spot_img