- Advertisement -spot_img
Ana SayfaDonanımKingston Digital, Veri Güvenliği İçin Yeni Donanımsal Şifrelemeli USB Sürücüsünü Pazara Sundu

Kingston Digital, Veri Güvenliği İçin Yeni Donanımsal Şifrelemeli USB Sürücüsünü Pazara Sundu

- Advertisement -spot_img

Donanımsal şifreli, XTS-AES 256-bit ile FIPS 197 Sertifikalı

Karmaşık Parola Modlarıyla Çoklu Parola Seçeneği

Şifre Tahmini ve BadUSB Saldırılarına Karşı Korumalı

Bellek ürünleri ve teknoloji çözümlerinde dünya lideri Kingston Technology Company, Inc.’in Flash bellek iştiraki Kingston Digital, Inc., yeni şifreli USB sürücüsü IronKey Vault Privacy 50’yi (VP50) piyasaya sürdüğünü duyurdu. VP50 veri güvenliği için FIPS 197 sertifikasına ve XTS modunda AES 256 bit donanımsal şifrelemesine sahip.

Kingston IronKey Vault Privacy 50, karmaşık veya parola modlarıyla yönetici, kullanıcı ve tek seferlik kurtarma parolalarını destekliyor. Çoklu parola seçeneği, parolalardan birinin unutulması durumunda cihaz sahibine sürücüdeki verilere erişimi yeniden sağlama imkanı sunuyor. Geleneksel Karmaşık mod 4 karakter kümesinden 3’ünü kullanarak 6-16 karakterden oluşan parolalara izin verirken, yeni parola modu kullanıcılara sayısal bir PIN numarası, cümle, sözcük listesi ve hatta 10 ila 64 karakter uzunluğunda akılda kalıcı bir şarkı sözünü parola olarak belirleme imkanı tanıyor. Parola girişine yardımcı olmak ve başarısız oturum açma girişimlerini azaltmak için, girilen parolayı göstermek üzere “göz” simgesi etkinleştirilebiliyor.

Yöneticiler ayrıca kullanıcı ve bir seferlik kurtarma parolasını etkinleştirebiliyor veya veriye tekrar erişim için kullanıcı parolasını sıfırlayabiliyor. Ek olarak VP50, arka arkaya 10 kez şifrenin yanlış girilmesi durumunda kullanıcı veya tek seferlik kurtarma parolalarını kilitleyebiliyor veya yönetici parolasının arka arkaya 10 kez yanlış girilmesi durumunda sürücüyü şifreleyip silebiliyor. Böylece veri ihlali ve çalınması endişesini ortadan kaldırıyor.

VP50, sürücüyü yazmaya karşı korumak için hem Yönetici hem de Kullanıcı salt okunur modunu ayarlayarak, güvenilmeyen sistemlerdeki olası kötü amaçlı yazılımlara karşı da koruma sağlayabiliyor. Buna ek olarak yerleşik sanal klavye, şifreyi tuş veya ekran kaydedicilerden koruyor. Kuruluşlar, Kingston Özelleştirme Programı aracılığıyla kurumsal BT ve siber güvenlik gereksinimlerini karşılamak için standart Uç Nokta Yönetimi yazılımıyla entegrasyon için bir ürün kimliği (PID) ile VP50’yi özelleştirebiliyor ve yapılandırabiliyor. Küçük ve orta ölçekli işletmeler, sürücülerini yerel olarak yönetmek için Yönetici özelliğinden yararlanabiliyor. Örneğin çalışan, kullanıcı veya tek seferlik kurtarma parolalarını ayarlamak veya sıfırlamak, kilitli sürücülerdeki veri erişimini yeniden sağlamak ve gerektiğinde yasa ve yönetmeliklere uymak için yönetici erişimi kullanılabiliyor. VP50, kullanıcıya elinin altında tutabileceği şifrelenmiş fiziksel depolama alanı sunarak önemli verileri korumak için internet ve bulut hizmetlerine kıyasla daha üstün bir alternatif sunuyor.

Kingston Şifreli İşletme Birim Müdürü Richard Kanadjian, şunları söylüyor: “Vault Privacy 50, kurumsal düzeyde veri güvenliği sağlamak için birinci sınıf bir USB sürücüsü olarak Kingston IronKey şifreli çözüm serimize katıldı. Yeni çoklu parola seçeneği ve yeni parola modu gibi müşterilerimizin en çok talep ettiği özellikleri cihaza ekleyerek yalnızca depolanan verileri yüzde 100 korumakla kalmadık, aynı zamanda sürücüyü daha kullanıcı dostu hale getirdik.”

Kingston IronKey Vault Privacy 50, 8GB – 256GB kapasitelerde sunuluyor. Ürün beş yıllık sınırlı garanti ve efsanevi Kingston güvenilirliğiyle destekleniyor.

Daha fazla bilgi için kingston.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

IronKey Vault Privacy 50
Parça NumarasıKapasite
IKVP50/8GB    8GB IronKey VP50
IKVP50/16GB  16GB IronKey VP50
IKVP50/32GB  32GB IronKey VP50
IKVP50/64GB  64GB IronKey VP50
IKVP50/128GB 128GB IronKey VP50
IKVP50/256GB256GB IronKey VP50

Kingston IronKey Vault Privacy 50 Teknik Özellikler:

 • Veri Koruması için Donanımsal Şifrelenmiş USB Sürücüsü: Önemli Verileri FIPS 197 Sertifikalı XTS-AES 256-bit şifreleme ile koruyun. BadUSB ve Brute Force saldırılarına karşı yerleşik koruma mevcuttur.
 • Veri Kurtarma için Çoklu Parola Seçeneği: Yönetici, kullanıcı ve tek seferlik kurtarma parolalarını etkinleştirin. Yönetici, kullanıcının verilere erişimini geri yüklemek için kullanıcı parolasını sıfırlayabilir ve tek seferlik kurtarma parolası oluşturabilir. Brute Force saldırı koruması, arka arkaya 10 geçersiz parola girildiğinde Kullanıcı veya tek seferlik kurtarma parolalarını kilitler ve Yönetici parolası arka arkaya 10 kez yanlış girilirse sürücüyü kriptolu olarak siler.
 • Yeni Parola Modu: Normal veya karmaşık parola modu arasında seçim yapın. Parolalar sayısal PIN, boşluk karakterli cümleler, sözcük listeleri ve hatta şarkı sözleri olabilir – 10 ila 64 karakter uzunluğunda.
 • Ek Güvenlik Özellikleri: Girilen parolayı görüntülemek için “göz” düğmesini etkinleştirerek başarısız oturum açma girişimlerini ve hataları azaltın. Şifre girişini tuş kaydedicilerden ve ekran kaydedicilerden korumak için sanal klavyeyi kullanın.
 • İkili Salt Okunur (Yazma Koruması) Ayarları: Kullanıcı için admin tarafından ayarlanan zorunlu salt okunur modu veya Yönetici veya Kullanıcı tarafından ayarlanan oturum tabanlı Salt Okunur moduyla kötü amaçlı yazılım saldırılarından korunun.
 • Sürücüleri yerel olarak yönetmek için Yönetici rolünden yararlanın, KOBİ’ler için ideal: Çalışan kullanıcı ve tek seferlik kurtarma parolalarını yerel olarak yönetmek, kilitli sürücülerdeki veri erişimini kurtarmak ve gerektiğinde yasalara ve düzenlemelere uymak için yönetici rolünü kullanın.
 • Arayüz:                                      USB 3.2 Gen 1
 • Kapasiteler1:                           8GB, 16GB, 32GB, 64GB, 128GB, 256GB
 • Bağlantı:                                   Type-A 
 • Hız2:                                           

USB 3.2 Gen 1

8GB – 128GB:    250MB/s okuma, 180MB/s yazma

256GB:                230MB/s okuma, 150MB/s yazma

               USB 2.0

               8GB – 256GB:    30MB/s okuma, 20MB/s yazma

 • Boyutlar:                   77.9 mm x 21.9 mm x 12.0 mm
 • Su Geçirmezlik3:                     4 ft’e kadar IEC 60529 IPX8
 • Çalışma Sıcaklığı:                    0°C – 60°C
 • Saklama Sıcaklığı:                   -20°C – 85°C
 • Uyumluluk:                              USB 3.0/USB 3.1/USB 3.2 Gen 1
 • Garanti/Destek:                     Sınırlı 5 yıl garanti
 • Uyumluluk:                              Windows® 11, 10, 8.1, macOS® (v. 10.14.x – 12.x.x)

1 Flash depolama aygıtında listelenen kapasitenin bir kısmı biçimlendirme ve diğer işlevler için kullanılır, veri depolama için kullanılamaz. Bu nedenle veri depolama için mevcut mevcut kapasite, ürünlerde listelenenden daha azdır. Daha fazla bilgi için Kingston Flash Bellek Kılavuzu’na gidin.

2 Hız, ana bilgisayar donanımına, yazılımına ve kullanımına bağlı olarak değişebilir.

3 Ürün kullanımdan önce temiz ve kuru olmalı, kapağı açık olmalıdır.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Haber Başlıkları

- Advertisement -spot_img

Haber Başlıkları

- Advertisement -spot_img