- Advertisement -spot_img
Ana SayfaManşetSamsung’un evde yaşam deneyimini üst düzeye taşıyan yeni Bespoke Koleksiyonu Avrupa’da!

Samsung’un evde yaşam deneyimini üst düzeye taşıyan yeni Bespoke Koleksiyonu Avrupa’da!

- Advertisement -spot_img

Teknoloji devi Samsung, sezgisel özellikleriyle dikkat çeken yeni Bespoke serisini yakında Avrupa’da kullanıcılarıyla buluşturmaya hazırlanıyor.  

Bespoke yapay zekâ (AI) destekli çamaşır ve kurutma makineleri ile yapay zekâ (AI) destekli fırın ve Infinite Line ürünlerinden oluşan yeni koleksiyon; mutfak, çamaşır ve ev işleri için sürdürülebilir, akıllı ve tasarım odaklı üst düzey bir performans sunuyor.

İnovasyon odaklı kullanıcı deneyimini her alanda sunmaya devam eden Samsung; sürdürülebilir, akıllı tasarımlı dijital ev aletleri alanında lider oyuncu olma hedefi doğrultusunda kararlılıkla ilerliyor.  Samsung kullanıcılara daha bütüncül bir deneyim sunmak için geliştirdiği yeni Bespoke serisini yakında Avrupa’da satışa sunuyor. Bespoke yapay zekâ destekli (AI™) çamaşır yıkama serisi, Bespoke yapay zekâ destekli (AI™) Fırın ve Bespoke Infinite Line ürünlerinden oluşan yeni koleksiyon önümüzdeki aylarda Avrupa pazarında boy gösterecek[1]

Sürdürülebilir çamaşır yıkama ve kurutma çözümleri

Samsung, spor giyim markası Patagonia iş birliğiyle geliştirdiği, giysilerden mikroplastik salınımını azaltacak,  çığır açıcı eko-bilinçli teknolojilerle donatılmış yeni Bespoke AI™ çamaşır makinası serisinin tanıtımını yaptı.  Giysilerden çıkan mikroplastik salınımını %54 azaltan Bespoke AI™ Çamaşır Makinası, söz konusu zararlı parçacıkları hapsedecek bir filtre teknolojisi içeriyor. Okyanuslar ve diğer su kaynaklarımızdaki mikroplastik kirliliği, dünyamızın karşılaştığı en acil sorunlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Samsung bu çözümüyle mikroplastik kirliliğini azaltmaya da katkı sunuyor.

Bespoke AI™ Çamaşır Makinası, mikroplastikleri azaltmanın yanı sıra pek çok eko-bilinçli özelliklerle donatıldı. Bu özellikleriyle kullanıcıların günlük yaşamlarında performanstan ödün vermeden sürdürülebilirlik deneyimi elde etmelerine yardımcı oluyor. Enerji tasarrufunda piyasadaki bir numaralı çamaşır makinası olmaya aday Bespoke AI™, Samsung’un tescilli AI Ecobubble™ teknolojisine sahip olmasıyla öne çıkıyor. SmartThings Energy kapsamındaki AI Energy Modu sayesinde, program süresini uzatmadan ılık su yerine soğuk su kullanarak, kullanıcıların enerji kullanımından %701 tasarruf yapmalarını sağlıyor.  Ayrıca, deterjanın soğuk suda bile kumaşa hızla nüfuz etmesine olanak vererek, giysiler için yüksek standartlarda temizlik ve hijyen sunuyor.

Bespoke AI™ Çamaşır Makinası’nda ayrıca, çamaşırın ağırlığını ve leke seviyesini ölçerek, en ideal miktarda su, deterjan ve enerji kullanımını sağlayan ve böylece israfı en aza indiren yapay zekâ yıkama sensörleri de bulunuyor. Bunlara ek olarak, dış boyutları artırmadan daha geniş bir kazandan yararlanmayı sağlayan SpaceMax™ teknolojisi sayesinde kullanıcılara fazla çamaşırları için 11 kilogramlık yüksek kapasite sunuyor. Bespoke AI™ Çamaşır Makinası’nın benzersiz, düz ön yüz tasarımı ve çeşitli renk seçenekleri, cihazın her çamaşır odasına kolaylıkla uymasını ve çamaşır yıkama alanınızı tasarım zevkinize göre oluşturmanızı mümkün kılıyor.

Bespoke AI™ Fırın ile akıllı ve sağlıklı bir pişirme deneyimi 

Avrupa pazarlarında ekim ayında çıkacak olan Bespoke AI™ Fırın[2], kullanıcıların hem tat alma duyularına hem de bedenlerine iyi gelecek gıdaları hazırlamalarına imkân sağlayan, yemek pişirmeyi sağlıklı bir deneyim haline getiren akıllı özellikler içeriyor. Buharda pişirme, uzun zamandır sağlıklı beslenmeyle bağdaştırılan bir yöntem olarak kullanılıyor. Yeni Bespoke AI™ Fırın, besleyici ve leziz yemeklerin hazırlanabileceği birçok buharlı pişirme işlevi ile geliyor. Doğal Buhar; kullanıcıların içi ıslak, dışı ise çıtır çıtır kalan daha kıtırlı ve spesifik lezzetler elde etmelerini sağlarken, fırında yemekler için de ideal seçim olarak karşımıza çıkıyor. Fırının Tam Buhar2 özelliği ise kullanıcıların buharda sebze ve balık yemeklerini doğal tat ve besinlerini koruyarak en zahmetsiz şekilde pişirmelerini sağlıyor. Buharlı Çifte Pişirme özelliği de bulunan Bespoke AI™ Fırın, üst ve alt kısımları buhar teknolojisiyle birleştiriyor ve kullanıcıların eşzamanlı olarak farklı yemekleri aynı anda farklı ayarlarda pişirerek, zamandan ve enerjiden tasarruf etmelerini sağlıyor. Yemek hazırlığınız bittiğinde ise buharlı temizleme özelliği hızlı bir temizlik yaparak hayatı daha da kolaylaştırıyor.

Bespoke AI™ Fırın sağlıklı mutfak deneyimini iyileştirmenin çok ötesine geçen akıllı özelliklere de sahip.   AI Pro Cooking34 teknolojisiyle yemekleri görüntülerinden tanıyıp pişirme ayarlarını buna göre optimize ederken, yemeği takip ederek yanmasını engelliyor. Ayrıca, kullanıcılar hızlandırılmış çekim tekniğiyle videolar hazırlayıp sosyal medya üzerinden arkadaşları ya da aileleriyle paylaşabiliyor, daha interaktif bir pişirme deneyimine erişebiliyor. Kapağı5 dokununca açılan fırının kulpsuz, düz kapak tasarımı sayesinde mutfak dekorasyonunda ahenk yaratmak mümkün. Kontrol panelindeki düğmeye ufak bir parmak dokunuşuyla kapak kolayca açılıyor. Birçok farklı ve yenilikçi renk seçeneği içeren fırını kullanıcılar, diğer Bespoke elektrikli ev aletleri ile eşleştirebiliyor ve dekorasyonda ahenk yakalayabiliyor. Bespoke AI™ Fırın, bağlanabilirlik özelliğiyle de öne çıkıyor. Buna göre, Bespoke AI™ Fırın SmartThings Cooking hizmetine bağlanarak kullanıcılarının zevkleri, beslenme düzenleri ve dolaplarında bulunan malzemeleri analiz ediyor ve kişiselleştirilmiş tarifler7 ile akıllı menüler hazırlamaya yardımcı oluyor. Ayrıca, Samsung Health ile senkronize olabilen SmartThings Cooking, kullanıcıların kalori hedefleri ve kullanımlarını da takip ederek tarif önerilerinde bulunuyor. Bu yıl ekim ayında kullanıma hazır olacak olan bu yeni özellik sayesinde kalori hesaplamak ve daha sağlıklı yemekler pişirmek artık çok daha kolay hale gelecek.

İncelikle tasarlanmış Bespoke Infinite Line ile hayalinizdeki mutfak

Samsung, öncelikle mutfağa odaklı üst düzey elektrikli aletler sunan Bespoke Infinite Line da kullanıcılarıyla buluşuyor. Bespoke’un tasarımdaki öncülüğü, Bespoke Infinite Line ile yarattığı sıra dışı kalite ve en uç teknolojiyle harmanlanan pişirme deneyimi sayesinde yemek yemek basit bir zevk meselesinin ötesine geçiyor. Samsung, elektrikli aletler yelpazesinde yaptığı en son dönüşüm ile Avrupa ve Amerika da dâhil olmak üzere küresel çapta sahneye çıkıyor. Yakında buzdolabı, dondurucu ve şarap dolapları ürünlerinde bulunan tek kapılı soğutma sistemleri de kullanıcılarıyla buluşacak.

Bespoke Infinite Line[3], sahip olduğu düşey çizgileri, üstün kalitede malzemeleri ve sofistike görünümüyle bulunduğu ortamı tamamlayan zamansız bir tasarım çizgisine sahip. Timeless Greige renginde high gloss metalik bir cila ile zarif altın renginde bakır kenarlı bir çerçevesi olan Infinite Design, dayanıklı alüminyumdan üretildiği için kolay temizleniyor, çizilme ve ezilmeye karşı dayanıklı olmasıyla öne çıkıyor. Birinci sınıf özellikleriyle mutfak deneyimini zirveye çıkaran Bespoke Infinite Line yalnızca görüntüsüyle değil fonksiyonelliği ile de dikkat çekiyor. Buzdolabı kapaklarının iç kısmında bulunan siyah metal soğutucular soğuğu hapsederek kaybedilen ısıyı yerine koyarken, çerçeve ve raflardaki tünel tipi aydınlatma her yönü aydınlatarak tüm köşeleri görebilmenizi sağlıyor. Ayrıca Auto Open Door sayesinde bir dokunuşunuzla otomatik olarak açılabilen kapak, açılırken

 çıkardığı sesle de sizi uyarıyor. Çıkıntı yapan kulp gibi bileşenleri olmadığından pürüzsüz yüzeyiyle de stil sahibi bir görünüm sunuyor. Dolaba yerleştirildiğinde otomatik olarak arıtılmış suyla dolan otomatik sürahi de Bespoke Infinite Line’ın diğer özellikleri arasında. Dolabın içinde yer alan demliğe koyacağınız meyve ve otlar ile çok lezzetli, aromalı içecekler hazırlamak mümkün.  Malzemeler ile kalan yemekleri taze ve kontaminasyondan uzak tutmayı sağlayan Flex Pantry, saklanacak yiyeceklerin türüne göre ortam sıcaklığını ayarlayarak gıdaları koruyor, uzun ömürlü olmalarını sağlıyor. 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Haber Başlıkları

- Advertisement -spot_img

Haber Başlıkları

- Advertisement -spot_img