- Advertisement -spot_img
Ana SayfaGelecekSpotify, Karaoke Modu Üzerinde Çalışıyor

Spotify, Karaoke Modu Üzerinde Çalışıyor

- Advertisement -spot_img

300 milyondan fazla kayıtlı kullanıcıyla dünyanın en çok kullanılan çevrimiçi müzik akış platformu Spotify, birçok yeni özelliği test ediyor. Test edilen yeni özellikler arasında özellikle ‘Karaoke Modu’ dikkat çekiyor.

İsveç merkezli çevrimiçi müzik akış devi Spotify, kullanıcılarına daha iyi bir müzik deneyimi sunabilmek için sürekli yeni özellikler üzerinde çalışıyor. Daha önceleri masaüstü ve mobil uygulamalarında tasarım değişikliğine giderek daha kişiselleştirilebilir bir arayüz sunan şirketin daha pek çok işlevsel özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Tersine mühendislik uzmanı Jane Wong‘un ortaya çıkardığı özelliklerden ilki karaoke modu. Wong’un aktardıklarına göre kullanıcılar, bu özellikle birlikte şarkının sesini istedikleri gibi artırıp azaltarak karaoke deneyimi yaşayabilecekler.

Müzik devinin, Grup Oturumları adı verilen yeni bir özellik üzerinde çalıştığını uzun bir zamandır biliyorduk. Artık çalışmaları sona yaklaşan bu özellik, premium üyelerin aynı toplu bir şekilde müzik dinleyebilmesine, aynı oturumda çalan müzikleri yönetebilmesine yardımcı oluyor.

Spotify’ın üzerinde çalıştığı bir diğer yenilikse,Araba Modu görünümünün tasarımında yapılacak. Wong’un aktardıklarına göre yenilenen Spotify ‘Araba Modu ‘arayüzü, Google Asistan’ı  destekleyecek ve müzik akışları sesle kontrol edilebilecek. Yeni tasarımla birlikte kullanıcıların müzik değiştirmek ya da ses ayarlamak için trafikte dikkati elden bırakmaması amaçlanıyor.

Wong’un aktardığı diğer yenilikler arasında ücretsiz kullanıcıların günde 30 dakikaya kadar çevrimdışı müzik dinlemesine izin verilmesi ve yeni bir beğeni butonu da bulunuyor. Daha eğlenceli hale getirilen yeni beğeni butonu tasarımında kullanıcılar bir şarkıyı beğendiklerinde kalp yeşile dönecek ve küçük bir animasyon oluşacak.

Dünya çapında 300 milyondan fazla kullanıcı olan Spotify’ın henüz test aşamasında olan bu özellikleri ne zaman kullanıma sunacağı şimdilik bilinmiyor. Konuya dair yeni bir gelişme yaşanırsa sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Yaşanan gelişmelerden haberdar olmak için takipte kalın.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Haber Başlıkları

- Advertisement -spot_img

Haber Başlıkları

- Advertisement -spot_img

376 YORUMLAR