- Advertisement -spot_img
Ana SayfaManşetWhatsApp'a, Daha Sonra Okuyacağınız Mesajları Unutturmayacak Bir Özellik Geliyor

WhatsApp’a, Daha Sonra Okuyacağınız Mesajları Unutturmayacak Bir Özellik Geliyor

- Advertisement -spot_img

WhatsApp’ın Android beta sürümü “2.21.2.2”ye yükseltildi. Bu yükseltme, Daha Sonra Oku olarak isimlendirilen bir özelliği ortaya çıkardı. Henüz geliştirme aşamasında olan özellik, bir sohbeti tamamen göz ardı etmenizi sağlıyor.

WhatsApp’ın Android beta sürümü güncellendi. Yapılan güncellemeyle birlikte uygulama sürümü “2.21.2.2“ye yükseltildi. Bu yükseltme, kullanıcıların WhatsApp deneyimini iyileştirecek “Daha Sonra Oku” olarak isimlendirilen bir özellik getiriyor. Bu özellik, “Arşivlenmiş” isimli klasörün yerine gelecek olsa da kullanıcılar, bu özelliği isteğe bağlı olarak kullanabilecekler. Yani hali hazırdaki Arşivlenmiş klasörünü kullanıp kullanmamak sizin elinizde olacak.

WhatsApp bir süre önce, mesajlardaki bildirimleri tamamen sessize alma ve arşivlenmiş mesajları arşivden çıkarmama gibi özellikler sunmak için çalışmalarını sürdürüyor. Yeni Android beta sürüm de bu çalışmaların yeni bir uzantısını ortaya koyuyor. Henüz geliştirilme aşamasında olan özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı, şu an için belirsizliğini koruyor.

WhatsApp’ın Daha Sonra Oku klasörü işte böyle görünüyor

WhatsApp’ın yeni özelliği ile birlikte kullanıcılar, diledikleri sohbetleri bu klasöre taşıyabilecekler. Ancak bu klasöre taşınan mesajlarla ilgili en ufak bir bildirim alınmayacak. Sadece kullanıcı, kendisi girdiğinde söz konusu sohbetleri görecek. Böylelikle kullanıcılar, istemedikleri kişi ya da gruplardan gelen mesajları görmemiş olacaklar. Örneğin bir grubu pek de önemsemiyorsanız ancak arada sırada kontrol etmek istiyorsanız, bu klasörü kullanmak işinize yarayacaktır.

WhatsApp, bu özelliği kullanıma sunarken Ayarlar menüsü içine de yeni bir sekme ekleyecek. Doğrudan Daha Sonra Oku klasörü için eklenecek olan bu sekme, kullanıcının tercihte bulunabilmesini sağlayacak. Eğer bu özellik kullanılmak istenmezse, Arşivler klasörüne dönüş yapılmış olacak. Önümüzdeki beta sürümlerin, bu özellikle ilgili daha fazla detay sunması bekleniyor. Bu arada, özelliğin iOS sürümüyle ilgili de herhangi bir gelişme mevcut değil.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Haber Başlıkları

- Advertisement -spot_img

Haber Başlıkları

- Advertisement -spot_img

376 YORUMLAR